Atatürk Havalimanı’nda 2 Uçağa Bombalı İhbarı!

Atatürk Havalimanı'nda 2 Uçağa Bombalı İhbarı!

Ukrayna Havayollarının İstanbul-Odessa seferini gerçekleştirecek tarifeli uçağına kalkıştan kısa bir süre önce bomba ihbarı yapılması üzerine uçak pist başından geri döndü.

Ukrayna Havayolları’nın İstanbul-Odessa seferini gerçekleştirmeye hazırlanan Boeing 737 tipi uçağı, saat 16.30 sıralarında kalkış yapmak için Atatürk Havalimanı’nda pist başına doğru ilerlediği sırada, şirketin İstanbul’daki ofisine Ukrayna’dan gelen bir telefonla bomba ihbarı yapıldı. İhbar nedeniyle şirket yetkilileri durumu yetkililere bildirerek uçuşun durdurulmasını istedi.

Bunun üzerine Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi, uçağın kaptan pilotu ile irtibata geçerek pist başından geri dönmesini istedi. Aynı saatte Kiev seferini yapmaya hazırlanan Ukrayna Havayolları uçağı da yolcu alımı durduruldu. İhbar nedeniyle iki uçak da güvenli bir park alanına çekildi. Her iki uçakta bomba araması sürüyor.

“Uçaktan indirdiler”

Ukrayna Havayolları’na ait uçakla Kiev’e giden yolculardan Şeref Özbay, “Kalkış zamanı var diye geldik. Pasaport kontrolleri yapıldı. Yaklaşık 100 kişi kadar içeri alındı sonra aniden durduruldu. Daha sonra bomba ihbarı yapıldığı bize söylendi ve bizi dışarı çıkardılar. Herhalde telefonla birisi ihbar etmiş. Kaptan girişleri kapatın demiş. Uçağa giren yolcular da dışarı çıkartılacak denildi. Biz de şu anda beklemedeyiz” dedi.

KAYNAK: https://www.cnnturk.com/son-dakika-ataturk-havalimaninda-2-ucaga-bomba-ihbari

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Artık En Değerli Sosyal Medya Sitesi Değil! - Portal Genç

Facebook Artık En Değerli Sosyal Medya Sitesi Değil!

Instagram'da İzleyicilerin Canlı Yayına Katılmak İçin Talep Özelliği Geldi! - Portal Genç

Instagram’da İzleyicilerin Canlı Yayına Katılmak İçin Talep Özelliği Geldi!