Aras Kargo, Çin’den Siparişleri 5 Gün İçinde Getirecek!

Aras Kargo, Çin'den Siparişleri 5 Gün İçinde Getirecek!

Kargo teslimatı konusunda Çin merkezli e-ticaret şirketi Alibaba ile anlaşan Aras Kargo, siparişlerin en geç 5 gün içinde teslim edileceğini açıkladı.

E-ticaret yöntemiyle yurt dışından alışveriş yapmak eğlencelidir, hatta vakaya fiyat bazında bakarsak çok da ekonomiktir. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’den de biroldukça kişinin yurt dışından alışveriş yapmak için başvurduğu sitelerin kim bilir başlangıcında Çin merkezli Alibaba gelir.

Aras Kargo, Çin'den Siparişleri 5 Gün İçinde Getirecek!

Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Nuri Bulduk, bu anlamda çoğumuzun sevinç duyacağı bir anlaşmanın duyurusunu gerçekleştirmiş oldu. Normal şartlarda Alibaba’dan yaptığımız alışveriş sonrası siparişin elimize yetişme süresi 15 ila 40 gündür. Fakat Bulduk, artık bu kadar beklenmeyeceğini ve kargonun en geç 5 gün içinde teslim edileceğini açıkladı.

Kargonun taşıma işlemini tek başına yapacak Aras Kargo, kullanıcıların isteğine gore avantajlı fiyatlarla kargonun teslimat hızını daha da erkene çekecek. Şirket, bu anlaşmayla ilgili olarak ilk teslimatını 10 bin adet ürünle önümüzdeki hafta gerçekleştirecek. Çin’deki e-tecim hacminin her yıl %54 oranında yetiştiğinü ve ülkenin dünya e-ticaret hacmindeki payının %47 olduğunu açıklayan Bulduk, yapmış oldukları bu anlaşmanın Türkiye’deki e-tecim hacmine de çok olumlu katkılarının olacağını belirtti.

Aras Kargo, Çin'den Siparişleri 5 Gün İçinde Getirecek!

Son olarak 2018 senesinde getirecekleri bir başka yenilikten daha bahseden Bulduk, müşterilerin sisteme kargo takip numarasını girerek ürünlerini harita üzerinden canlı olarak takip edebileceklerini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PSG, Devler Ligi'nde Celtic Gol Yağmuruna Tuttu!

PSG, Devler Ligi’nde Celtic Gol Yağmuruna Tuttu!

Juventus-Barcelona Maçında Buffon Şortunu Çıkardı!

Juventus-Barcelona Maçında Buffon Şortunu Çıkardı!