Android Kullanıcıları Animoji Uygulamalarına Dikkat Etmeli!

Android Kullanıcıları Animoji Uygulamalarına Dikkat Etmeli

Apple’ın kendi uygulaması olan Animoji uygulaması play store üzerinden çok yayıldı. İşte Android kullanıcıları’nın dikkat etmesi gerekenler…

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X’in kendine has özelliklerinden biri olan Animoji, Android platformunda göründü. Fakat bu durum sanıldığı gibi değil.

Animoji, iPhone X’in kendine özgü yeteneklerinden biri. Animojiler, TrueDepth kamera sayesinde kullanıcının yüzüyle kontrol edilebiliyor. Yani donanımsal bir destekten bahsediyoruz.

Reklam kaynıyor

Bununla birlikte Android platformunda da sözde Animoji özelliği sağlayan uygulamalar mantar gibi çoğaldı. Gerçeği söylemek gerekirse, bu uygulamalardan tek bir tanesi bile iPhone X’tekine yakın değil. Ayrıca deneyenlerin birçoğu uygulamalardaki reklamlarla boğuştuklarını belirtiyor.

Bu uygulamalar basit şekilde, Android’de Animoji isteyen insanlardan para kazanmayı umut eden geliştiriciler tarafından hazırlanmış.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Animoji, iPhone X’in gelişmiş TrueDepth kamerasını kullanıyor. Normal bir ön kamera ile benzer efektler elde edilemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk’un Paylaşımları Sonrası “Atatürk” En Çok Aranan Kelime Oldu!

Football Manager 2018, Oyunu Çıktı! Fiyatı Ne Kadar?