Anadolu Farm’ın CEO’su Yurt Dışına Kaçarken Yakalandı

Anadolu Farm'ın CEO'su Yurt Dışına Kaçarken Yakalandı

1 milyar TL ile yurt dışına kaçan Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın ikinci versiyonu olacak olan Anadolu Farm kurucusu İsa Karademir yurt dışına kaçmaya çalışırken gözaltına alındı.

Çiftlik Bank’tan sonra ki diğer dolandırıcı site Anadolu Farm, 200 milyon TL değerinde vurgun yaptı. Anadolu Farm CEO’su İsa Karademir’de tıpkı Mehmet Aydın gibi yurt dışına kaçmaya çalıştı. Ancak Karademir’in istediği gitmedi ve gözaltına alındı.

Bakanlıkların Çiftlik Bank ve benzeri sistemler için dur durak demeden çalışıyorlar. Son olarak Sütbank ve Anadolu Farm gibi ponzi sitelere de inceleme başlatılmıştı.

Anadolu Farm'ın CEO'su Yurt Dışına Kaçarken Yakalandı

Ekolium A.Ş. isimli bir şirkete ait olduğu söylenilen Anadolu Farm, üyelerinden tam 200 milyon TL değerinde vurgun yapmıştı. Nitelikli dolandırıcılık şüphe listesinde bulunan Anadolu Farm’a Bakanlıktan açılan soruşturma başlamış durumda. Anadolu Farm’ın kullanıcılarına verdiği bilgilere göre, ödemelerin Bakanlığın engel olduğunu açıklamış ve Bakanlık soruştuma kapsamında üyelere yapılacak ödemelere hiçbir şekilde engel olmadığını söylemişti.

İsa Karademir, şirketlerinin Çiftlik Bank benzeri bir sistem olmadıklarını üyelerine açıklamış ve Anadolu Farm hakkında çıkan haberleri yalanlamıştı. Ancak Bakanlığın listesinde bulunan İsa Karademir, yurt dışına çıkmak isterken Polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. İsa Karademir, tutuklanmak üzere adliyeye sevk edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mustafa Öner

Yazar Hakkında: Mustafa Öner

Portal Genç sitesinde, genellikle spor ve gündem ile ilgili haberleri yazıp kullanıcılara sunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GetContact ve Benzeri Mobil Uygulamalara İnceleme Başlatıldı!

GetContact ve Benzeri Mobil Uygulamalara İnceleme Başlatıldı!

Snapchat, Kullanıcılarının Verilerini Diğer Uygulamalar İle Paylaşacak!

Snapchat, Kullanıcılarının Verilerini Diğer Uygulamalar İle Paylaşacak!