Amazon Ne Zaman Türkiye Gelecek? İşte Geleceği Tarih!

Amazon Ne Zaman Türkiye Gelecek? İşte Geleceği Tarih! - Portal Genç

Bloomberg HT Haber Koordinatörü Ali Çağatay, Amazon’un Türkiye’ye resmi olarak ne zaman giriş yapacağını Twitter hesabından duyurdu.

Bildiğiniz üzere Amazon, amazon.De üzerinden Türkçe olarak hizmet veriyor ve 29 Euro ve üzerindeki alışverişlerde ücretsiz kargo hizmeti sunuyordu. Şimdilik Almanya üzerinden işlem alan Amazon’un ülkemizde resmi olarak hizmet vermesine ise çok az bir vakit kaldı.

Bloomberg HT TV/Haber Koordinatörü Ali Çağatay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla şirketin ülkemize resmi olarak gireceği tarihi açıkladı: Temmuz 2018.

Birkaç ay önce sitenin Türkiye’de vereceği hizmet için kullanacağı alan adı da belli olmuş, bunu sizlere aktarmıştık.

Şu an piyasa değeri 565 milyar dolar olan Amazon, dünyaya yayılma politikası doğrultusunda çok ciddi adımlar da atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ABD’nin en büyük organik besin devlerinden olan Whole Foods Marker’i 13.7 milyar dolara müşteri şirket, Mart ayında ise Körfez bölgesinin en büyük e-tecim şirketlerinden olan Souq’u da bünyesine katmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakem Çizgi'yi Geçen Topu Gol Saymadı!

Hakem Çizgi’yi Geçen Topu Gol Saymadı!

Selçuk İnan Samsung'a "S8" Yüzünden Dava Mı Açacak? - Portal Genç

Selçuk İnan Samsung’a “S8” Yüzünden Dava Mı Açacak?