ABD’ye Gitmek İsteyenlerin Sosyal Medya Hesapları İncelenecek!

ABD'ye Gitmek İsteyenlerin Sosyal Medya Hesapları İncelenecek!

Amerika Birleşik Devletleri, iki ay sonra yapacağı karar ile ülkeye gelecek olan vize ve göçmen kişilerin 5 yıllık sosyal medya geçmişi izlenileceği belirtildi.

ABD’nin Dışişleri Bakanlığından federal kuruma gönderdiği resmi bir yazıda, başka ülkeden gelen göçmen ve vizeli kişiler için üst düzey bir güvenlik incelemelerini artırmak için böyle bir karara adım atılması için talep bildirimi yapıldı. ABD Dışişleri tarafından gönderilen yazıda, ABD’ye yapılacak göçmen ve vizeli kişilerin girişi için sosyal medya hesaplarında 5 yıllık bir geçmiş izlenileceği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği açıklama ile sosyal medya hesaplarının incelenmesi yılda 15 milyon kişiye uygulanacağını söyledi. ABD’de halihazırda bekleyen İdari ve Bütçe Ofisi’nin onayını bekleyen teklif sosyal medya hesaplarına yapılacak incelemeler esnasında kullanıcıların, 5 yıl içerisinde kullandıkları telefonları, e-posta hesaplarını ve diğer ülkelere yaptıkları yolculukları da kapsaması beklenmektedir.

ABD'ye Gitmek İsteyenlerin Sosyal Medya Hesapları İncelenecek!

ABD, bunları başvuru sırasında başvuru belgelerinin arasında yerleştirmesini de isteyecek. Bu arada sosyal medya incelemeleri diplomatik ve resmi vize başvurularına uygulanmayacak.

ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkenin başına geçmesi ile göçmenlere yönelik çeşitli zorlaştırmalar ve detaylı incelemeler yapılıyordu. Donald Trump, seçim vaatlerinde söylediklerini hayata geçirmek adına ABD kamuoyu tarafından aşırı tepkilerin odağı olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google, URL Kısaltma Servisini 13 Nisan'da Durduracak!

Google, URL Kısaltma Servisini 13 Nisan’da Durduracak!

Zerrin Özer, "Kız Çocuğu Evlenirken Bakire Olmalı" Dedi!

Zerrin Özer, “Kız Çocuğu Evlenirken Bakire Olmalı” Dedi!