ABD Piyade Komutanı: “Umarım Yanılırım Ama Savaş Yaklaşıyor”

ABD Piyade Komutanı: "Umarım Yanılırım Ama Savaş Yaklaşıyor"

Norveç’te mevzuşlandırılmış ABD deniz piyadelerinin komutanı General Robert Neller, bölgede ‘büyük kavganın’ başlayabileceği konusunda askerlerini uyardı. Neller, “Umarım Yanılırım Ama Savaş Yaklaşıyor” dedi.

Sputnik’in military.Com’dan derlediği habere nazaran Neller, bölgedeki Amerikan varlığının genişleyebileceği tahmininde bulunarak askerlerine yerlerinin değişebileceğini bildirdi.

Askerlerine seslenen general, “umarım yanılırım fakat savaş yaklaşıyor. Buradaki varlığımız sayesinde sizler enformasyon ve politik mücadeleye katılıyorsunuz” dedi.

Yakın zamanda dikkatlerin Pasifik ve Rusya’ya odaklanacağını dile getiren Neller, “yalnız niçin burada olduğunuzu unutmayın. Onlar gözlemliyor. Tıpkı sizin iyi mi onları gözlemlediğiniz benzer biçimde, onlar da sizi gözlemliyor. Burada 300 deniz piyademiz var. Bu sayıyı bir gecede 3 bine çıkarabiliriz” ifadelerini kullandı.

| RUSYA YENİ BİR ORDU KURUYOR

ABD Piyade Komutanı: "Umarım Yanılırım Ama Savaş Yaklaşıyor"

Kamçatka yarımadasında karargahı kurulacak yeni orduya Rusya’nın Pasifik Donanması’nın Deniz Hava Birlikleri ve Hava müdafa Birlikleri katılacak.

Minimum iki tümenden oluşturulacak yeni ordu Kamçatka yarımadası, Çukotka, Arktik ve Pasifik bölgesinin hava güvenliğini sağlayacak. Yeni ordunun mesuliyet bölgesi sınırları şimal Kuril adalarından Vrangel adasına kadar uzanacak.

Petropavlovsk-Kamçatki civarlarında yerleşen 317. Karma Hava Kuvvetleri Alayı ve 53. Hava savunma Tümeni Bölge Ordusunun temelini oluşturacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Prof. Dr. Çetin Koç: "Bitcoin Bir Gecede Çökebilir" Dedi! - Portal Genç

Prof. Dr. Çetin Koç: “Bitcoin Bir Gecede Çökebilir” Dedi!

Uzay Yürüyüşüne Çıkan İlk Astronot Öldü!

Uzay Yürüyüşüne Çıkan İlk Astronot Öldü!