2018’de Kuru Kafa’ya Benzeyen Göktaşı Geri Geliyor!

2018'de Kuru Kafa'ya Benzeyen Göktaşı Geri Geliyor!

Kuru kafayı çağrıştıran görüntüsü ile benzerlerinden ayırt edilen 2015 TB145 adlı göktaşının Dünya’yı teğet geçeceği açıklandı.

Yaklaşık üç yıl önce tespit edilen ve kuru kafaya benzer yapısıyla tüm dünyanın dikkatini çeken 2015 TB145 adlı asteroid, 2018 yılında bir kez daha gezegenimizin yakınından geçecek.

2018'de Kuru Kafa'ya Benzeyen Göktaşı Geri Geliyor!

2015 yılında Cadılar Bayramı esnasında Dünya’nın sadece 480 bin kilometre uzağından geçen ve 390 metre büyüklüğünde olan ve asteroid, 2800 tonluk bir dinamit etkisine haiz. Dolayısıyla gezegenimize çarpması kıtasal ölçeklerde bir felakate niçin olabilir.

Astronomlar, asteroidin Dünya için aslabir tehdit taşımadığını ifade ediyor. Konuyla ilgili NASA‘nın Yakın Dünya Cisim progamı yöneticisi Paul Chodas: “Eğer doğrudan Dünya’ya yönelmiş olsaydı, bunun hakkında herhangi bir şey yapmak için çok geç kalmış olacaktık. Bu büyüklükte bir asteroidi geçişinden sadece 20 gün öncesinden tespit edebilmişken saptırmak imkansıza yakın bir olay” dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

La Liga'da El Clásico Günü: Real Madrid Mi? Barcelona Mı?

La Liga’da El Clásico Günü: Real Madrid Mi? Barcelona Mı?

Google, 2017'de En Popüler Olan Filmleri Sıraladı! - Portal Genç

Google, 2017’de En Popüler Olan Filmleri Sıraladı!