2017’de App Store, Google Play’den Daha Fazla Kazandı!

2017'de App Store, Google Play'den Daha Fazla Kazandı!

Uygulama istihbarat şirketi Sensor Tower paylaştığı yeni rapor ile küresel uygulama gelirlerinin geçtiğimiz yıl yüzde 35’lik bir oranla arttığını paylaştı. Bu artış ile uygulama gelirleri 60 milyar dolara ulaşmış durumda.

Uygulama Market Gelirleri 60 Milyar Dolar’a Ulaştı!

App Store ve Google Play Store ev sahipliğindeki ücretli uygulamaları, abonelikleri ve uygulama içi satın almaları ölçümleyen şirket, Apple’ın rakibine bakılırsa iki katı fazla gelir elde ettiğinin altını çiziyor. Buna nazaran App Store geçtiğimiz yıl 38.5 milyar dolar, Google Play Store ise 20.1 milyar dolar gelir elde etti.

2017'de App Store, Google Play'den Daha Fazla Kazandı!

Bu rakamlar 2016 ile kıyaslandığında App Store yüzde 34.7, Google Play Store ise yüzde 34.2 büyümeye işaret ediyor. Bu haliyle uygulama pazarları toplamda 58.7 milyar dolar gelir ederken 2016 senesinde bu rakam 43.5 milyar dolardı.

2017'de App Store, Google Play'den Daha Fazla Kazandı!

Sensor Tower, artan gelirleri gelişmekte olan pazarlardaki mobil büyümeye bağlıyor. Ayrıca, Apple’ın uygulama içi aboneliklere olan yeni desteğinin de bunda etkili olduğu belirtiliyor. Yine gelişmekte olan pazarların etkisiyle iki platformdan ilk kez uygulama yüklemeleri yapılması da artış gösterdi. 2016’da bu rakamın 80.7 milyar olduğu, 2017’de ise yüzde 13.5 artışla rakamın 91.5 milyara çıktığı gaslıküyor. Google Play Store üzerinden 64 milyar, App Store üzerinden 28 milyar ilk defa yükleme yapılmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşçakal İki Gözüm: Munir Özkul'un Cenazesi Toprağa Verildi! - Portal Genç

Hoşçakal İki Gözüm: Munir Özkul’un Cenazesi Toprağa Verildi!

Amedsporlu Deniz Naki'ye Almanya'da Silahlı Saldırı!

Amedsporlu Deniz Naki’ye Almanya’da Silahlı Saldırı!