2017 Yılının En Kötü Şifreleri Belli Oldu!

Splashdata verilerine dayanan 2017 seneninın en kötü 100 şifresi belli oldu. şayet bunlardan birini kullanıyorsanız en kısa sürede şifrenizi değiştirmenizi öneriyoruz.

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber o denli çok hesap ve dolayısı ise şifre sahibi olduk ki çoğu zaman hesaplarımız için şifre belirlerken siber korsanlar tarafınca keşfedilmesi zor olan değil de ihtiyacımız olduğunda kolaylıkla hatırlayabildiğimiz şifreler belirleyebiliyoruz.

şayet güvenli bir şifre yaratmak istiyorsanız güvenlik uzmanlarının size iki önerisi var; ya birbiri ile alakasız birkaç kelimeden oluşan şifreler belirleyin ya da mümkün olduğunca karışık, arasında efsunk harf, rakam ve özel karakterler bulunan şifreler belirleyin. Her iki durumda da hesabınız siber korsanlar tarafından rahat bir halde ele geçirilemeyecektir.

Güvenli bir şifre belirlemek için ebedi kombinasyona sahipsiniz. Peki, güvenilir olmayan şifreleri neye bakılırsa belirleyeceğiz? Bunun da pek çok açıklaması bulunuyor ancak en iyisi siz aşağıdaki görselde 2017 seneninın en kötü şifrelerini inceleyin ve bunları kesinlikle kullanmayın. Unutmayın; siber korsanların ilk deneyecekleri şifreler aşağıdakiler olacaktır.

2017 Yılının En Kötü Şifreleri Belli Oldu! 2017 Yılının En Kötü Şifreleri Belli Oldu!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okurken Gülme Krizine Sokacak Asker Diyalogları! - Portal Genç

Okurken Gülme Krizine Sokacak Asker Diyalogları!

2017'de En Çok Kazanan Youtube Kanalları! - Portal Genç

2017’de En Çok Kazanan Youtube Kanalları!