Error 522 Ray ID: 4d96536788069d24 • 2019-05-19 13:13:32 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 10 Adımda Hızla Zayıflayın - Portal Genç
Kapat


10 Adımda Hızla Zayıflayın

Anasayfa Yaşam 10 Adımda Hızla Zayıflayın

Herkes gibi minnak göbeğinizi ve hafifçe dışa doğru bombelenmiş baseninizi saklamak zorunda değilsiniz. O zaman gelsin kısa kollular, gitsin kısa boylu bluzlar.

Hem aşk için seçilmiş en güzel mevsim her zaman yazdır. Kısa sürede forma girerek tatile çıkmadan önce yeni bulacağınız yaz aşkı için kolları sıvayarak kilo verme adımlarına başlayabilirsiniz.

1) Yemekten Önce Su İçin

Her yemekten yarım saat önce karnınızı sıvılarla doldurun; bir kase çorba, bir bardak su ya da yemek öncesi hazırlanmış sebze suları veya kalorisiz bir smoothie içmek gibisi yok. Çünkü bunlar daha az yemenizi ve çabuk doymanızı sağlayacak. Eğer beyninizin yemekten 20 dakika sonra tokluk merkezini uyarmasını istiyorsanız bu tavsiyemize uymalısınız.

2) Dişlerinizi Fırçalamayı İhmal Etmeyin

Dişlerinizi fırçalayın ve bünyenize ‘büfe kapandı’ alarmı verdirin; dişlerinizi fırçalayın ve böylelikle de atıştırmalıklara açılacak kapıyı kilitleyebilin. Unutmayın en çok kilo aldıran ‘muzur yiyecekler’ akşam tv karşısında ağıza atılan abur cuburlardır. Hem nanenin iştah kapadığını artık tüm diyetisyenler her yerde bangır bangır vurgulayarak dile getiriyor. Naneli diş macunu aynı zamanda iştahınızı da kesecektir.

3) Sağlıklı Bir Uyku Her Şeydir

Uykuda da zayıflayabilirsiniz; uyurken salgılanan hormonlar kilo alıp vermenizde etkilidir. Örneğin karanlıkta salgılanan melatonin hormonu ve ne zaman yemek yiyeceğinize karar veren gherlin hormonu uykuda salgılanır. Leptin hormonuysa yemeyi nerde kesmeniz konusunda sizi uyarandır. Bunların her biri az uyuduğunuzda daha az salgılanır. Ayrıca vücut uyku esnasında kendini ısıtmak için enerji harcatarak metabolizmaya kalori yaktırır. Bu yüzden serin bir ortamda iyi uyuyun.

4) Gazlı İçeceklerden Uzak Durun

Gazlı içecekler; No! ; Cola, limonata, gazoz gibi şekerli içecek ve alkolü içecek alışkanlığınızı sonlandırın. Bunların yerine bol bol su için ve kısa zamanda kilo verin.

5) Sık Ama Az Tüketin

Sık ama az yiyerek açlık krizlerine yakalanmayın; son zamanlarda tüm diyetisyenlerin verdiği öğütlere uyun ve sık – az beslenin. Bunun en temel nedeni metabolizmayı hızlandırmak. Çok aç kaldığınızda vücudunuzun kıtlık alarmı vereceğini unutmayın. Bu mesajı alan metabolizma ise yavaşlayacak ve vücuttaki ampulleri kısacaktır. Sık ve az beslendiğinizdeyse metabolizma hızlanır.

6) Mavi Diyet

Yemeklerinizi mavi bir tabakla servis edin; mavi – yeşil tarzı renkler soğuk renklerdir ve iştah kesicidir. Tam tersi fast food markaları ise logosundan servisine kadar; beyaz, sarı ve kırmızı gibi iştah açan renklerden yararlanır. Yani tabağınız hem mavi hem de herkesinkinden küçük olsun. Mavi bir pasta tabağı ideal olabilir mesela. Bu tarz illüzyonların beyne doğru sinyali gönderdiğinden emin olabilirsiniz.

7) Tuzdan Uzak Durun

Tuzsuz yemeğe kendinizi alıştırın; tuz vücut için hem su tutucu hem de kilo aldırıcı bir öğedir. SU ödemi de kiloya eş değerdir. Zaten tuzun bir numaralı tansiyon yükselticisi olduğunu söylememize de gerek yok herhalde.

8) Hareket Edin

Hareketli olun; Her zaman diyet reçetelerini + spor ya da hareketlilikle birlikte düşünmelisiniz. Kısacası aynı anda hem metabolizmaya az kalori verirken aynı anda da hareketliliğinizle fazla kiloları yakmalısınız. Hareket tipi içinse her kes için en kolay ve ideal olan yürüyüşü öneriyoruz.

9) Yeşil Çay Tüketin

Yeşil çay gibi yağ yakıcıların faziletlerinden yararlanın!; yeşil çay müthiş bir yağ yakıcıdır . Sıcak ya da soğuk olarak sabah – akşam tüketebileceğiniz 2 fincan yeşil çay, yavaş çalışan metabolizmanızı düzene sokarak yağ yaktıracaktır.

10) Müzik Her Şeyi Tedavi Eder

Zayıflamak için müzik bire bir; tempolu bir müzik açarak dans ederek, müzik eşliğinde aerobik ya da plates yaparak kendinizi müziğin ritmine kaptırdığınızda ne kadar çok kalori yaktığınıza siz bile inanamayacaksınız.

17 1 0 5 4 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir