Ana Sayfa Sosyal Medya YouTube Kullanıcıları Arasında Mesajlaşma Özelliği Açıldı

YouTube Kullanıcıları Arasında Mesajlaşma Özelliği Açıldı

0
Paylaş
YouTube Kullanıcıları Arasında Mesajlaşma Özelliği Açıldı
YouTube Kullanıcıları Arasında Mesajlaşma Özelliği Açıldı

Artık günümüzde ünlü olanların hepsi malum youtube’den çıkıyor ancak ünlü olamayanlar için ne yaptı YouTube, tabiki mesajlaşma özelliğini sundu.

“Televizyonun müstakbel katili” YouTube, daha sosyal bir platform olma yolunda yeni ve kararlı bir adım attı. Neredeyse bir yıldır kapalı beta olarak test edilen YouTube kullanıcıları arasında mesajlaşma özelliği bugünden itibaren herkese açık olarak kullanılabilecek. Yapılan yeni güncellemeyle birlikte YouTube’un kendini tam bir “sosyal video ağı” olarak görmek istediği resmen tescillenmiş oldu.

YouTube, mobil kullanıcıların arasındaki etkileşimi arttırmak için binbir türlü takla atıyor. Son taklası ise uzun süredir üzerinde çalıştığı mesajlaşma özelliğini tüm kullanıcılara açmak oldu. Artık YouTube videolarının yorum köşesi haricinde kullanıcılar kendi aralarında mesajlaşarak da muhabbetin, paylaşımın dibine vurabilecek. 30 kişiye kadar grup konuşmalarını destekleyen mesajlaşma özelliği sayesinde adres defterinizdeki kişilerle videolar üzerinden geyik yapmak daha kolay olacak gibi görünüyor.

YouTube Kullanıcıları Arasında Mesajlaşma Özelliği Açıldı

Getirilen yeni mesajlaşma özelliğiyle YouTube tıpkı Twitter’a benzer bir kabuğa sahip olacak. Herkesin gördüğü yorumların haricinde ayrıca DM yoluyla üyeler kendi aralarında aktif iletişim kurabilecek. YouTube, getirdikleri yeni özelliğin mobil platformdaki kullanıcıların YouTube’da geçirdikleri süreyi uzatacağına inanıyor. Ne kadar başarılı olacağınıysa zaman gösterecek.

Tabii muhabbetin bireysele taşınması doğal olarak YouTube yorumları etkileşimine yansıyacaktır. Bundan sonraki dönemde kullanıcıların bir kısmı özel mesajlarla geyik yapacağı için yorum etkileşiminde bir düşüşün yaşanacağını göz önünde bulundurabiliriz.

YouTube 1 senedir bu özellik üzerinde sıkı sıkıya çalışıyordu. İlk yorumları sizden alalım, siz yeni mesajlaşma özelliğini nasıl buldunuz?

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here