Ana Sayfa Spor Rus Holiganlarını, İngiliz Polisleri Uyardı!

Rus Holiganlarını, İngiliz Polisleri Uyardı!

0
Paylaş
Rus Holiganlarını, İngiliz Polisleri Uyardı! - Portal Genç

İngiliz polisinin futbol maçlarındaki güvenlikten sorumlu departmanının başkanı Mark Roberts, İngiliz taraftarlara Rus fanatikler sorunu nedeniyle 2018 FIFA Dünya Kupası sırasında dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

The Telegraph gazetesinin aktardığına göre Roberts, “Rusya’da holigan konusunun güncel olduğunu ve bu konunun aşırı şiddetle bağlantılı olduğunu görmek için YouTube’a girmek yeterli” ifadelerini kullandı.
Roberts aynı zamanda Rus hükümetinin bu durumu sıkı bir şekilde kontrol edeceğinden emin olduğunu da sözlerine ekledi.

Polis yetkilisi, İngiliz fanatiklerinin bazen ‘oldukça hakaret edici şeyler’ söyleyebildiğine ve bu nedenle Ruslarla çatışma riskini önlemek için sakin davranmaları gerektiğine dikkat çekti.

Geçtiğimiz eylül ayında Manchester United ve Liverpool futbol kulüplerinin taraftarlarına kamuya açık yerlerde kulüplere ait giysi ve eşyaları kullanmamalarını ve grup eleme maçlarından önce Moskova’da tek başlarına dolaşmamalarını tavsiye ettikleri öğrenildi.

Geçtiğimiz şubatta ise İngiliz BBC televizyonu, Rus holiganlar hakkında ‘Russia’s Hooligan Army’ (Rus Holiganlar Ordusu) adlı bir belgesel yayınlamış, filmde Marsilya’da 2016’da oynanan Avrupa Şampiyonası sırasında Rusların taraftar çatışmalarına karıştıklarına gönderme yapılarak İngiliz taraftarları 2018 Dünya Kupası için Rusya’ya gitmekten vazgeçmeleri önerilmişti.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here