Android Kullanıcıları Animoji Uygulamalarına Dikkat Etmeli!

0
Android Kullanıcıları Animoji Uygulamalarına Dikkat Etmeli

Apple’ın kendi uygulaması olan Animoji uygulaması play store üzerinden çok yayıldı. İşte Android kullanıcıları’nın dikkat etmesi gerekenler…

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X’in kendine has özelliklerinden biri olan Animoji, Android platformunda göründü. Fakat bu durum sanıldığı gibi değil.

Animoji, iPhone X’in kendine özgü yeteneklerinden biri. Animojiler, TrueDepth kamera sayesinde kullanıcının yüzüyle kontrol edilebiliyor. Yani donanımsal bir destekten bahsediyoruz.

Reklam kaynıyor

Bununla birlikte Android platformunda da sözde Animoji özelliği sağlayan uygulamalar mantar gibi çoğaldı. Gerçeği söylemek gerekirse, bu uygulamalardan tek bir tanesi bile iPhone X’tekine yakın değil. Ayrıca deneyenlerin birçoğu uygulamalardaki reklamlarla boğuştuklarını belirtiyor.

Bu uygulamalar basit şekilde, Android’de Animoji isteyen insanlardan para kazanmayı umut eden geliştiriciler tarafından hazırlanmış.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Animoji, iPhone X’in gelişmiş TrueDepth kamerasını kullanıyor. Normal bir ön kamera ile benzer efektler elde edilemiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here